Prezent na Dzień Matki

Jakie prezenty dla mam?

Jaki prezent na Dzień Matki ze strony www.taniaksiazka.pl będzie najlepszy? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ dużo zależy od charakteru danej mamy. Można sprawdzić, jakie nowości książkowe dostępne są na rynku. Zawsze znajdziemy ciekawe propozycje, które z dużą dozą pewności spodobają się wszystkim mamom. W czasie wolnym mama będzie mogła przeczytać dobrą lekturę.

“Tak naprawdę mam na imię Hanna”

Często mamy do czynienia z książkami, które pokazują okres wojenny z perspektywy osób dorosłych. Rzadko kiedy “do głosu” dopuszczone są dzieci. Tym razem Tara Lynn Masih postanawia to zmienić. Nie skupia się ona na tym, co rozgrywało się w Polsce, ale na Ukrainie, gdzie żyła mała Hanna, która razem z rodzinną mieszkała w sztetlu. Do tej pory dziewczynka razem ze swoim bratem wiodła w miarę normalne życie, ciesząc się obecnością swoich znajomych sąsiadów – Ukraińców. Po wkroczeniu na Ukrainę wojsk Gestapo wszystko się zmieniło. Hanna była zmuszona ukryć się głęboko w jaskiniach. Gestapowcy nie byli bowiem do Żydów bardzo przyjaźnie nastawieni. Z ich rąk ginęli wszyscy. Hania razem z rodziną i przyjaciółmi zamieszkała w jaskiniach. Na powierzchni ziemi ludzie walczyli z gestapowcami, ale pod ziemią wcale nie było lepiej. Dopóki Hania miała tatę było nawet w miarę znośnie. Ale pewnego dnia tata zniknął. To na małej dziewczynce spoczął ciężar odnalezienia ojca i utrzymania przy życiu pozostałej części rodziny. Historia jest tym bardziej poruszająca, że opowiada historię, która przydarzyła się naprawdę.

“Ścieżki przeszłości”

Kolejna książka o tematyce wojennej. Tak, może nie jest to łatwa tematyka i ciężko się z nią zmierzyć. Tylko, że gdyby nie ludzie, którzy poświęcili swoje życie podczas II wojny światowej, prawdopodobnie Polska nie miałaby teraz takiego rozmiaru jak teraz. Weronika ma trzynaście lat i do tej pory nie mogła narzekać na swoje życie. Tylko, że w momencie wybuchu II wojny światowej jej życie całkowicie się zmieniło. Ciężarówka niemiecka, która podjechała pod jej dom nie była zwiastunem niczego dobrego. Ponad 70 lat później jej wnuczka otrzymuje list z Danii. Młoda kobieta ma szansę na to, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się w życiu Weroniki po wybuchu II wojny światowej. Co stało się z ciężarówką, która podjechała pod dom wtedy jeszcze trzynastoletniej dziewczyny. Nikt z nas nie może zapomnieć o ludziach, którzy brali udział w tamtych walkach. To oni poświęcali się po to, abyśmy my dzisiaj mogli cieszyć się tym, co mamy.